A rovatok szerkesztése:
nyelvi kód, pl.: l:angol
műfaj, pl.: m:regény
+
r:szerző_neve ! Eképpen: családnév_keresztnév
vagy: dandy_lord vagy: juszuf_ibn vagy: babar_jr. stb...
A "hu"-rovat készítése:
mikor?
ha egy magyar szerzőt említenek egy világirodalmi műben.
hogy?
címkeként rakd be így - illetve már csak klikkelj rá:
h:hu
Más: ha hosszú a poszt, ezzel tehetsz be "Tovább"-linket: a Forráskód nézetre klikkelve a sablonban beteszed ezt a kívánt helyre, két sortörés közé (ez fontos - különben szétcsesződik az egész blog sablonja
):
<!--more-->
Ha pedig olyan címkét írsz be,. amihez évszámot csatolsz (mint pl. a két Dumas vagy Plinius esetében, illetve olyan folyóiratoknál, amelyből több is volt, és érdemes a megjelenés idejével megkülönböztetni őket egymástól), ott a név után úgy tedd a számokat, hogy pl.
Spectator_1711-14 , mert ha kiírnád másodjára is az évszázadot (...-1714), a rendszer valamiért átalakítja Skype-telefonszámmá, és bár működik a címke, de csúnya lesz, ill. pontosan rá klikkelve még a Skype ablak is feljön...
Ps.
Természetesen nem csak írókat címkézünk, hanem újkságokat/folyóiratokat is, jelenségeket (pl. atlantisz), folklór-elemeket (népmese), vagy akár fiktív, de a névhez kapcsolódó tradíciók miatt mégiscsak "létező" szerzőt, pl. Hermész Triszmegisztoszt.
ps.2.
a poszt legvégén léccíí tedd ki bizonsági másolatként az összes címkét, nehogy elvesszen (már jártunk így, kétszer is...)
Utolsó kommentek